Úvod > Základní škola > Kronika školy > školní rok 2014/2015

školní rok 2014/2015

Zahájení školního roku 2014/2015

Dne 1. 9. 2014 jsme všichni zahájili nový školní rok. I v MŠ se konalo zahájení školy po prázdninách, některé děti se velmi těšily, jiné se trochu bály, ale všem se nakonec v prostorách MŠ velmi líbilo.

Ve čtvrtek 30. října se konala tradiční "drakiáda". Vítr sice moc nefoukal, ale draci nám přesto létali. Po náročném pouštění draků, byly děti vyčerpané, ale šťastné, že se nám "drakiáda" vydařila.

Halloween

31.10. 2014 se uskutečnil "Strašidelný průvod světýlek". Jako obvykle jsme se sešli před budovou školy a společně zahájili průvod po vsi. Společně jsme si zazpívali pístničku o strašidýlku. Žáci 4.ročníku nás vystrašili hororovými básničkami. Potom jsme vypustili halloweenský lampión. Pochvala patří všem, kteří přišli ve strašidelných kostýmech se světýlky (lampióny, vyřezané dýně atd.). Před školou nám celý týden zahradu zdobily vyřezávané dýně.

V neděli 30.11. 2014 v 17:00 se rozsvítí vánoční strom na návsi ve Vlkanči. Děti z MŠ a ZŠ vystoupí s krátkým programem. Letos s dětmi vystoupí p. Ladislav a Radek Löwyovi, kteří je doprovodí při zpěvu vánočních koled.

V pátek 19.12. si ve škole zazpíváme u Vánočního stromečku koledy a děti si nadělí dárky. Připomeneme si tradiční zvyky Vánoc.  V neděli 21.12. ve 14.00 se bude konat vánoční besídka pro rodiče a přátele školy. Žáci MŠ a ZŠ vám zazpívají koledy, zarecitují vánoční básničky a společně si zatančí.