Úvod > Mateřská škola

Naší nedílnou součástí je  mateřská škola .

Cílem předškolního vzdělávání není dovést všechny děti na stejnou výkonnostní úroveň, ale vytvořit co nejlepší podmínky pro přirozený osobnostní rozvoj.

Snažíme se :

• respektovat osobnost a jedinečnost každého dítěte, vytvářet laskavé a útulné prostředí, které však má řád, jenž zbytečně nazakazuje, nenařizuje, ale vytváří pocit jistoty a bezpečí.
  • posilovat zdravé sebevědomí tím, že je učíme sportovat, malovat, zpívat, orientovat se ve světě, chtít poznávat a učit se nové.
  • podporovat zvídavost dítěte a rozvoj jeho přirozeného intelektu, vyjadřovacích schopností a komunikativních dovedností potřebných k učení a dalšímu zdělávání.
  • spolupracovat s rodinou dítěte, respektovat ji a vytvořit atmosféru důvěry a pohody. Ve školce musí být humor, láska, aktivita, zkrátka příjemná atmosféra a tvůrčí prostředí.

Co můžeme dětem nabídnout?

Máme velmi útulně zařízenou třídu . Výzdoba je převážně z dětských prací. Všechny prostory jsou vymalovány v příjemných pastelových barvách. Vybavení a stav budovy je vyhovující.

Odpočinek dětí, jídlo, pobyt venku a další režimové složky vychází z potřeb dětí, ale mají svůj řád. Máme vlastní vývařovnu obědů, kde se stravují děti MŠ, žáci ZŠ i personál. Pitný režim je celodenně zajištěn.

Po celý rok, ve spolupráci s místní organizací TJ-Sokol Vlkaneč připravujeme pro všechny děti různé zábavné akce.

Tradiční akce ve školním roce

• Filmová a divadelní představení
  • Tradiční drakiáda
  • Mikulášská nadílka