Úvod > Základní škola > Historie

Historie

Naše škola má dlouholetou tradici. Už v roce 1775 byla v obci zřízena dvoutřídní obecná škola. Nynější školní budova byla postavena v r.1877.

Výkres

Probíhala zde výuka od 1. do 5.ročníku. Do takzvané „Měšťanky“ dojížděli žáci do Golčova Jeníkova. Časem byl 5.ročník zrušen, ale stále byl zachován tehdy už 1.stupeň základní školy. Od letošního školního roku jsme znovu otevřeli 5.ročník, který opět náleží k 1.stupni ZŠ.

Výkres

V budově jsou v 1.patře dvě moderně vybavené učebny, sociální zařízení a ředitelna, která zároveň slouží jako počítačová učebna. V přízemí se nachází prostorná knihovna, která je využívaná i pro oddělenou výuku cizího jazyka.

Výkres

Škola stojí na návsi v blízkosti autobusové zastávky na trase Zbýšov – Čáslav. Ani vlakové nádraží není daleko.

Výkres

První mateřská škola byla v obci zřízena v roce 1940. Byla umístěna v prázdné učebně obecné školy. O několik let později byla přemístěna do budovy místní fary.

V roce 1977 byla ve Vlkanči postavena nová jednotřídní mateřská škola s jídelnou, kuchyní a velkou zahradou. Od roku 1993 je zde i třída školní družiny. Budova MŠ se nachází na okraji obce a přímo před školkou je druhá autobusová zastávka.

(Vložené obrázky nakreslili naši žáci.)