Úvod > Základní škola > Kronika školy > školní rok 2013/2014

školní rok 2013/2014

3. 10. 2013 se uskutečnila tradiční drakiáda. Foukal příznivý vítr a dětem vesele létaly na obloze jejich krásní draci.

Hallowen

Večer 31.10. 2013 jsme se všichni strašidýlka sešly před školou a společně zahájili slavnostní průvod strašidelných světýlek. Letos nám konečně vyšlo nádherné počasí, a tak jsme mohli vypustit létající balónky ve tvaru dýní, které letěly opravdu vysoko a svítily nám nad hlavou po celou dobu našeho průvodu.

Plavecký výcvik

V době od 15. 11. do 13. 12. jsme každý pátek jezdily na plavecký výcvik do Kutné Hory.

První adventní neděli 1. 12. jsme společně rozsvítili nás vánoční strom na návsi ve Vlkanči. Vlastnoručně jsme vyrobili všechny ozdoby, které na něm jsou a také jsme pár papírových ozdob vytvořili i na stromeček v Přibyslavicích. Děti si připravily mnoho básniček o vánočním čase, které nám u stromečku hezky řekly. Společně jsme si také zazpívali i s rodiči několik vánočních koled. Adventní čas jsme tím hezky zahájili.

Mikuláš a čert

5. prosince již tradičně chodí Mikuláš, čerti a anděl. I k nám do ZŠ a MŠ přišel Mikuláš s čertem. Ten děti postrašil a pozlobil, ale nikoho si neodnesl. Děti slíbily, že už budou hodné a nebudou zlobit rodiče ani paní učitelky ve škole. Když řekly básničku nebo zazpívali písničku Mikuláš jim za odměnu nadělil adventní kalendář. Všem se návštěva moc líbila a všichni už se těšíme na Vánoce.

Dne 15. 12. 2013 se konala  "vánoční besídka", kterou si pro vás připravily děti z MŠ a ZŠ. Konala se v sále místního pohostinství od 14.00 hod. Nejdříve vystoupily děti z MŠ se svými tanečky, písničkami a básničkami a poté se představily děti ze ZŠ. Také si připravily básničky, písničky a tance. Vše jsme zakončili jako vždy vánočními koledami a přáním všeho hezkého do nového roku 2014.

Vánoční den v ZŠ

Poslední školní den v tomto roce, tedy v pátek 20.12. 2013, jsme slavili Vánoce i ve škole. Děti si mezi sebou vyměnily dárečky, zazpívaly jsme si koledy a vyprávěly o tradičních českých vánocích a tradicích.  Vyzkoušely jsme např. rozkrojení jablka nebo pouštění lodiček. Všem dětem se tento den moc líbil.

Divadlo Čáslav

Dne 27.1. 2014 pojedeme do Čáslavi do Dusikova divadla na pohádku "Šípková Růženka". Sraz dětí je na vlakovém nádráží v 6.30 hod.

Vysvědčení

Ve čtvrtek 30. 1. 2014 dostanou děti vysvědčení za první pololetí škol. r. 2013/2014. V pátek 31. 1. 2014 budou mít děti pololetní prázdniny.

Zápis dětí do 1. roč. pro škol. r. 2014/2015

Zápis dětí do 1. ročníku pro školní rok 2014/2015 se bude konat 5. 2. 2014 od 14.30 do 17.30 hod v budově Základní školy Vlkaneč.