Úvod > Základní škola > Aktuality ze ZŠ a MŠ > Masopust ve školní družině 9. 2. 2024

Masopust ve školní družině 9. 2. 2024

Celý týden si děti ve školní družině povídaly o období "Masopustu" a vyráběly si různé masky. Škola byla vyzdobená, aby nikdo nepochyboval, že nás čeká maškarní rej. U vchodu žáky celý týden vítala postava klauna.

V pátek 9. 2. 2024 se konal velký průvod masek vesnicí. Za zvuků bubínků a zpěvu obešly děti Vlkaneč. Zastavily se, aby si  zatančily s p.učitelkami. Ve škole je pak čekaly veselé soutěže a na závěr si pochutnaly na pizze.

Následující týden chlapci děvčatům připravili velké překvapení. V úterý, než skončil děvčatům sportovní kroužek, jim chlapci nachystali hostinu. Za pomoci p.vychovatelky zadělali těsto a usmažili výborné koblížky. Dívky měly velkou radost a všichni společně si na nich pochutnali. Ve chvilce všechny koblížky zmizely. Mńam...vůně se linula po celé škole. Období masopustu skončilo.