Úvod > Základní škola > Aktuality ze ZŠ a MŠ > Jarmark ŠD a rozsvěcení stromku v neděli 3. 12. 2023

Jarmark ŠD a rozsvěcení stromku v neděli 3. 12. 2023

V neděli 3. 12. jsme přivítali adventní čas rozsvícením vánočního stromu na návsi a jarmarkem ŠD. Děti ze ŠD vyrobily mnoho krásných věcí...betlémy, lucerny, stromečky, anděly, svícny, sněhuláky s oříšky, odlitky stromečků a skřítků....Jarmark byl součástí adventní neděle a lidé si mohli výrobky od dětí koupit. Děkujeme všem, kteří zakoupením výrobků přispěli na materiál a odměnu pro děti. Věcí bylo hodně, a proto jsme je prodávali také ještě v Golčově Jeníkově   (ve spolupráci s tamním skautským oddílem). Dík patří všem, kteří nám s přípravou jarmarku pomáhali. Připravili jsme také pro naše občany pásmo koled vztahujících se k adventu. Děti byly oblečené v dobových kostýmech a dávaly Ježíškovi své dary. Vidět bylo např. švadlenku, pekařku, řezníka, mlékařku, cukrářku, selku, princeznu, havíře, ponocného....a na závěr přišli i Tři králové. Všichni jsme si společně zazpívali krásné vánoční koledy. Stromeček slavnostně zářil a čas adventu nastal.